Havuz Bakımı

Havuz bakımı konusunda Öz Arı Havuz Kimyasalları olarak hizmet verdiğimiz 1000′ in üzerindeki yüzme havuzundaki genel sorunların neler olduğu ve bu sorunlar ile nasıl başa çıkılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

Havuzda kötü bir görüntü oluşturur. Suyun kokmasına ve yeşil renge dönüşmesine neden olur.
Havuz suyunun kirli olduğunu gösterir. Yeterli ve bilinçli klor kullanılmadığında da ortaya çıkmaktadır.
Klor aşırı miktarda ve bilinçsiz bir şekilde kullanılırsa gözde irritasyon yani yanma meydana gelir. Bu da kızarma ve yanmaya sebep olur.
Havuz dibine çöken çökertilerin zemine yapışması nedeniyle ortaya çıkar. Yeterli klor kullanılmadığını gösterir. Havuzun dibi veya çevresi kaygan ise havuz temizliği doğru yapılmamıştır.
Klor çabuk tükenir, metal aksamlar kararır, gözler ve burun yanar. Düşük klorlu havuzlarda cilt kurur. Ph değerleri 7,2-7,6 arası olmalıdır.
Klor etkisiz kalır. Kireç oluşur ve havuz suyu bozulur. Ph değerleri 7,2-7,6 arası olmalıdır.

Yukarıdaki bu tür sorunlarla karşılaşmamak için verilen ölçümlerde havuz kimyasalı kullanmak gerekir. Havuz bakımı n da havuz kimyasalının az kullanımı da çok kullanımı da zarar verir.

Yüzme Havuz Bakımı

FİLİTRASYON SİSTEMİ
Havuzun temel bileşenlerinden birisi filitrasyon sistemidir. Bu sistemin doğru ve düzenli çalıştığını sürekli kontrol etmek gerekir. Çalışmayan parçası varsa değiştirilmeli ve kaliteli havuz filitre ekipmanları kullanılmalıdır.
PERİYODİK BAKIM
Havuzun bakımını periyodik olarak yapmak gerekir. Sadece sezon başlangıcında bakım yaptırmak yeterli değildir. Havuzun günlük, haftalık ve aylık bakımları vardır. Bunlar aksatılmadan ve işini bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Rastgele yapılan havuz bakımlarında verimli sonuç alamazsınız.
HAVUZ KİMYASALLARI
Havuz suyunun düzenli olarak ölçüm yapıldıktan sonra havuz kimyasalları ile ilaçlanmalıdır. Rastgele veya tahmine göre havuz kimyasalı kullanımı hem havuz suyunu bozar hemde sağlığınızı. Bu nedenle içeriği kaliteli olan havuz kimyasallarını bilinçli ve doğru bir şekilde kullanmak gerekir.
HAVUZ SUYU ÖLÇÜMLERİ
Piyasada yaygın olarak kullanılan iki değişik test kiti vardır. Biri tablet türü diğeri damlatma usulu sıvı solisyondur.

Ücretsiz Havuz Suyu Ölçümü

[contact-form-7 id=”4″]